
Możemy wybrać chłodnie płytowe lub chłodnie przemysłowe.
Wraz z rozwojem przemysłu pojawiła się potrzeba odpowiedniego magazynowania towarów, szczególnie w przypadku produktów spożywczych. Niestety, czasami lodówka to za mało. I tak na przykład w sklepach i firmach gastronomicznych niezwykle przydatne okazują się komory chłodnicze, czyli pomieszczenia, w których temperatura utrzymywana jest na stałym poziomie.
Jaki rodzaj chłodni?
Wyposażenie komory chłodniczej zależy w dużej mierze od rodzaju konstrukcji jaką wybierzemy, a ta z kolei najczęściej podyktowana jest zapotrzebowaniem i powierzchnią jaką można przeznaczyć na chłodnię. Możemy wybrać chłodnie płytowe lub chłodnie przemysłowe. Niezależnie od tego, który typ odpowiada naszym potrzebom, montaż chłodnicy musimy zlecić specjalistom.
Chłodnice płytowe
Są to małe chłodziarki najczęściej używane w sklepach i restauracjach. Ich montaż jest dość prosty, głównie dlatego, że płyty warstwowe tworzące obudowę są połączone za pomocą zaczepów. Utrzymanie temperatury w zakresie od -25 stopni do +15 stopni Celsjusza jest możliwe dzięki monoblokom, które pełnią rolę urządzenia chłodzącego w tak zimnym pomieszczeniu.
Duże chłodnie składowe
Jeśli chodzi o przechowywanie dużej ilości towarów, na przykład owoców i warzyw, zalecana jest chłodnia przemysłowa, której pojemność zaczyna się od kilkuset metrów sześciennych. Chłodnica taka posiada izolację termiczną w postaci płyty warstwowej z rdzeniem styropianowym lub poliuretanowym. W zależności od przeznaczenia pomieszczenia, wymiarów jakie ostatecznie przyjmuje oraz zalecanego sposobu chłodzenia przechowywanych w nim towarów, specjaliści indywidualnie dobierają urządzenie chłodnicze (agregat i chłodnicę).